Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Ochrona własności intelektualnej w pracy architektów - prezentacja ze szkolenia
Ochrona własności intelektualnej w pracy architektów - prezentacja ze szkolenia

Podczas targów Home Design zaprosiliśmy Was na szkolenie "Ochrona własności intelektualnej w działalności architektów i projektantów". Spotkanie poprowadził mecenas Michał Żmijewski z kancelarii radców prawnych Lubasz i Wspólnicy. Zapraszamy do pobierania prezentacji, którą omawiał prowadzący.

W trakcie szkolenia dowiedzieliśmy się między innymi jakie są źródła ochrony prawnej architekta oraz jak postępować w sytuacji, gdy zauważymy naruszenie swoich praw. Omówione zostało także bezpieczeństwo prawne w relacji z Klientem, czyli co zawrzeć w umowie by odbiorca nie wykorzystał bezprawnie naszego dzieła. Podsumowaniem była część mówiąca o tym, jak bezpiecznie promować swoje usługi.

Jakie podstawy prawne chronią architekta i projektanta?

Pierwszym z reżimów prawnych, na które może się powołać architekt i projektant chroniąc swoje dzieło, jest Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 4 lutego 1994 roku. By móc z niej korzystać, nasza praca musi mieć indywidualny charakter, być wytworem ludzkiego umysłu i stanowić przejaw działalności twórczej.

Kolejną podstawą prawną, której warto się przyjrzeć chcąc odpowiednio chronić swoją działalność, jest Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji z 16 kwietnia 1993 roku. Według niej "Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta".

"Ochrona własności intelektualnej w działalności architektów" - pobierz prezentację

Po kliknięciu w poniższą grafikę pobrana zostanie prezentacja ze szkolenia dotyczącego ochrony własności intelektualnej.

Ochrona własności intelektualnej w pracy architekta i projektanta - prezentacja ze szkolenia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl