Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania
Promocja

Profile LED

czarny profil kątowy LEDProfil LED na podłogę, ścianę czy sufit?

Jedni odbiorcy szukają dużego, dekoracyjnego oświetlenia, które już samą swoją konstrukcją ozdobi wnętrze. Inni - wręcz przeciwnie - potrzebują co prawda bardzo jasnego światła, ale nie chcą by jego źródło rzucało się mocno w oczy. I to właśnie dla tej drugiej grupy przygotowano profile LED wpuszczane i te montowane nawierzchniowo. Jakie są ich typy? Który będzie najlepszy w określonej sytuacji? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego modelu?

Dlaczego profile do taśm LED powinny być z metalu?

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie musimy najpierw przeanalizować to, jaką funkcję mają pełnić omawiane produkty. Po pierwsze - ich zadaniem jest termoregulacja, czyli odprowadzanie ciepła generowanego przez moduły ledowe. Dtuga istotna kwestia, na którą muszą odpowiadać profile LED podtynkowe, to zabezpieczenie taśmy przed uszkodzeniami mechanicznymi. W odpowiedzi na to podstawa asortymentu, którym się zajmujemy, najczęściej wykonywana jest z aluminium. Wierzchnia część natomiast to zazwyczaj mocne tworzywo sztuczne o mlecznym bądź transparentnym wykończeniu.

Idąc dalej: zastanówmy się nad tym, czy nasze profile do LED mają być zlicowane z powierzchnią podłogi lub sufitu, czy też posiadać ozdobną ramkę, która będzie widoczna na powierzchni. To, na który z nich się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszego gustu. Pamiętajmy tylko o tym, by przygotować odpowiednio dużą powierzchnię montażową, w której bez problemu zmieści się wybrany produkt.

Gdzie i jak montować profil aluminium LED? 

Równie ważny co powyższe tematy jest też kształt przedmiotu. Do wyboru mamy wersję prostą lub narożny profil LED kątowy. W tej drugiej wersji otrzymujemy możliwość załamania światła pod kątek 45 stopni, a niekiedy także 30 stopni i 60 stopni. Jest to przydane rozwiązanie w częściach narożnych ścian, szaf czy gablot różnego typu. Oba rozwiązania - zarówno proste, jak i kątowe, możemy montować przy użyciu taśmy dwustronnej, kleju, specjalnych uchwytów czy tradycyjnych wkrętów. To, które rozwiązanie użyte jest w danej sztuce, zależy od jej producenta.

Na koniec przejdźmy do dokładnych miejsc instalacji. Najczęściej spotykany jest profil LED sufitowy, a więc instalowany w górnej części pomieszczenia. Jest to podejście łatwe zwłaszcza wtedy, gdy nasz sufit należy do tych podwieszanych, wykonanych z płyt kartonowo-gipsowych. Nieco inna opcja to profil LED w ścianie, na dowolnej jej wysokości. Instalacja może się tu odbyć zarówno niemal przy podłodze, jak i zdecydowanie wyżej. Oczywiście najlepiej, podobnie jak w przypadku sufitu, jeśli powierzchnia to zabudowa z płyt g-k. Ostatnia przestrzeń to podłogowe profile LED nawierzchniowe. Swoim mocnym światłem ozdobią one pomieszczenie, a przy tym można będzie po nich bezpiecznie chodzić.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl