Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania
Promocja

  • -15% z kodem: MAM15
  • -15% z kodem: MAM15
  • -15% z kodem: MAM15
  • -15% z kodem: MAM15
  • -15% z kodem: MAM15

czarny profil kątowy LEDProfil LED na podłogę, ścianę czy sufit?

Jedni odbiorcy szukają dużego, dekoracyjnego oświetlenia, które już samą swoją konstrukcją ozdobi wnętrze. Inni - wręcz przeciwnie - potrzebują co prawda bardzo jasnego światła, ale nie chcą by jego źródło rzucało się mocno w oczy. I to właśnie dla tej drugiej grupy przygotowano profile LED wpuszczane i te montowane nawierzchniowo. Jakie są ich typy? Który będzie najlepszy w określonej sytuacji? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego modelu?

Dlaczego profile do taśm LED powinny być z metalu?

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie musimy najpierw przeanalizować to, jaką funkcję mają pełnić omawiane produkty. Po pierwsze - ich zadaniem jest termoregulacja, czyli odprowadzanie ciepła generowanego przez moduły ledowe. Dtuga istotna kwestia, na którą muszą odpowiadać profile LED podtynkowe, to zabezpieczenie taśmy przed uszkodzeniami mechanicznymi. W odpowiedzi na to podstawa asortymentu, którym się zajmujemy, najczęściej wykonywana jest z aluminium. Wierzchnia część natomiast to zazwyczaj mocne tworzywo sztuczne o mlecznym bądź transparentnym wykończeniu.

Idąc dalej: zastanówmy się nad tym, czy nasze profile do LED mają być zlicowane z powierzchnią podłogi lub sufitu, czy też posiadać ozdobną ramkę, która będzie widoczna na powierzchni. To, na który z nich się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszego gustu. Pamiętajmy tylko o tym, by przygotować odpowiednio dużą powierzchnię montażową, w której bez problemu zmieści się wybrany produkt.

Gdzie i jak montować profil aluminium LED? 

Równie ważny co powyższe tematy jest też kształt przedmiotu. Do wyboru mamy wersję prostą lub narożny profil LED kątowy. W tej drugiej wersji otrzymujemy możliwość załamania światła pod kątek 45 stopni, a niekiedy także 30 stopni i 60 stopni. Jest to przydane rozwiązanie w częściach narożnych ścian, szaf czy gablot różnego typu. Oba rozwiązania - zarówno proste, jak i kątowe, możemy montować przy użyciu taśmy dwustronnej, kleju, specjalnych uchwytów czy tradycyjnych wkrętów. To, które rozwiązanie użyte jest w danej sztuce, zależy od jej producenta.

Na koniec przejdźmy do dokładnych miejsc instalacji. Najczęściej spotykany jest profil LED sufitowy, a więc instalowany w górnej części pomieszczenia. Jest to podejście łatwe zwłaszcza wtedy, gdy nasz sufit należy do tych podwieszanych, wykonanych z płyt kartonowo-gipsowych. Nieco inna opcja to profil LED w ścianie, na dowolnej jej wysokości. Instalacja może się tu odbyć zarówno niemal przy podłodze, jak i zdecydowanie wyżej. Oczywiście najlepiej, podobnie jak w przypadku sufitu, jeśli powierzchnia to zabudowa z płyt g-k. Ostatnia przestrzeń to podłogowe profile LED nawierzchniowe. Swoim mocnym światłem ozdobią one pomieszczenie, a przy tym można będzie po nich bezpiecznie chodzić.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl