Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania
USB
Wysyłka w
Promocja

Świeczniki świąteczne i adwentowe

świecznik adwentowy Markslojd OlaŚwieczniki - adwentowe i świąteczne oświetlenie domu

Świeczniki to bardzo popularne ozdoby na Boże Narodzenie i poprzedzający je czas adwentu. Te klasyczne dekoracje świąteczne ustawiane są na parapetach okien lub na stołach nadając wystrojowi wnętrza niezwykle ciekawego charakteru. Świeczniki adwentowe i świeczniki świąteczne różnią się od siebie dość znacznie. Sprawdź, jakie lampki ozdobne kupić na każdy z tych okresów.

Świeczniki adwentowe - tradycyjne oświetlenie

Adwent to czas ściśle związany z chrześcijaństwem. Dlatego też do niego i do poprzedzających go tradycji żydowskich nawiązują świeczniki adwentowe. Stąd też fakt, że świeczniki na adwent składają się często z czterech lub pięciu świec (Jak Marksojd Lovasa). Adwent ma bowiem cztery niedziele. W każdą zapala się po jednej, kolejnej świecy, by w czas świąteczny rozpalić piąte światło. Spotyka się także świeczniki adwentowe siedmioramienne (np. Markslojd Brosa) Nawiązują ode do żydowskiej menory, czyli świętych, złotych świeczników znanych ze Starego Testamentu.

Świeczniki świąteczne - ciekawe oświetlenie bożonarodzeniowe

W świecznikach na Boże Narodzenie dowolność jeśli chodzi o kształty, rozmiary czy kolory jest absolutnie dowolna. Oczywiście najczęściej nawiązują one do motywów świątecznych. Spotkamy więc świeczniki-bałwanki, świeczniki choinki czy te mające formę gwiazd, bombek lub stroików świątecznych. Mogą one też wyglądać jak lampiony bożonarodzeniowe. Często są to świeczniki LED, które prezentują się przepięknie, a przy tym zużywają minimalną ilość prądu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl