Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł

Świetlówki T8 / G13

świetlówka T8 jarzeniówkaJakie zalety ma świetlówka LED T8?

Świetlówki LED, których inna nazwa to lampa jarzeniowa, mają niezwykle wiele plusów. Pierwszymi z nich są bardzo niewielkie zużycie energii (często niższe niż w przypadku zwykłej żarówki LED) oraz duża efektywność wynosząca do 110 lumenów na wat. Dobra jarzeniówka T8 to także nadzwyczaj długa żywotność (od 50 000 h do nawet 100 000 h), brak zbytniego nagrzewania się, odporność na wstrząsy i prosta instalacja. Co ważne, omawiane produkty określane są też jako świetlówka G13, gdyż to właśnie ten rodzaj gwintu jest w nich zastosowany.

Oznaczenia jarzeniówek T8

Każda świetlówka LED T8 to rura o średnicy 26 milimetrów. Poszczególne modele mogą się od siebie jednak różnić dość znacznie. Oto, jakie parametry są w tym przypadku najistotniejsze.

  • Zasilanie - lampa jarzeniowa T8 w zdecydowanej większości przypadków podłączana jest pod napięcie 230 volt. Warto się jednak upewnić, czy na pewno tak w danym wypadku jest.
  • Moc - zwróćmy zwłaszcza uwagę na moc wyrażaną w lumenach, mówiącą o końcowej efektywności świetlnej. Im więcej lumenów mają dane świetlówki ledowe, tym lepiej.
  • Barwa światła - określana precyzyjnie jako temperatura barwowa wyrażana w Kelwinach. Najbardziej uniwersalne będą jarzeniówki neutralne, czyli mające światło zbliżone do światła słonecznego oraz świetlówki ciepłe (np. te marki Nowodvorski)
  • Typ zasilania - może być jednostronne lub dwustronne. Sprawdźmy, jakie posiadamy obudowy i do nich dopasujmy świetlówki T8 LED.
  • Długość - najkrótsza lampa jarzeniowa T8 to zazwyczaj ta o długości 60 cm. Popularne są także wersje 90 cm, 120 cm i 150 cm.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl