Opinie o Nas
do kasy suma: 0,00 zł do darmowej dostawy brakuje 300,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
BLOG LAJTIT.PL

Systemy szynowe - szynoprzewody - oświetlenie szynowe

szynoprzewody systemy szynowe oświetleniowe AZzardoPoczątkowo systemy szynowe były wykorzystywane wyłącznie jako lampy do galerii sztuki, sklepów czy centrów handlowych. Obecnie jednak coraz częściej spotykamy je w domach i mieszkaniach, we wnętrzach mających styl loftowy czy minimalistyczny. Szynoprzewody i umieszczane na nich nieduże reflektory świetnie bowiem doświetlają elementy dekoracyjne, ale też zapewniają odpowiednią jasność nad stołem, kanapą czy w narożnikach pomieszczenia. Ich dodatkowym atutem jest również możliwość wykorzystania jednego źródła prądu i jednoczesnego zastosowania wielu źródeł światła. Za co jeszcze kupujący doceniają omawiane oświetlenie?

Szynoprzewody - zalety, kwestie ważne przy wyborze

Ogromnym plusem, jaki mają omawiane lampy, jest łatwość montażu na suficie czy ścianie. Poza tym na jednej szynie można zamontować różne reflektory, które skierujemy w odmienne miejsca w pomieszczeniu, co daje ogromne możliwości aranżacyjne. Co więcej: gdy dany reflektor nam się znudzi, wtedy z łatwością wymienimy go na nowo, bez potrzeby zmiany szyny. 

Na co zwrócić uwagę kupując oświetlenie szynowe?

Szyny jednofazowe i trójfazowe - pierwsze zapewniają możliwość jednoczesnego włączania i wyłączania wszystkich zamontowanych źródeł światła. Dzięki trójfazowym zaś podzielimy reflektory na grupy, które będziemy mogli uruchamiać niezależnie od siebie.

Długość szynoprzewodów - w sklepach najczęściej spotkamy produkty o długościach 1 m, 1,5 m oraz 2 m. Możemy je ze sobą zestawiać łącząc podłużnie lub formując w kwadrat czy literę C - wszystko zależy tu od naszych potrzeb i wyobraźni.

Barwa światła w reflektorach - światło neutralne (5 000- 6 000 K) to rozwiązanie najlepsze do biur i innych miejsc, w których dużo pracujemy. Jest to barwa najbardziej zbliżona do światła naturalnego. Światło ciepłe (2 600-3 500 K) jest idealne do przestrzeni relaksu i rozrywki - salonów czy sypialni. Z kolei reflektory o barwie chłodnej zapewnią dobre doświetlenie korytarzy czy przestrzeni zewnętrznych.

Tagi: szynoprzewody, szyny oświetleniowe, systemy szynowe oświetlenia, reflektory

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl