Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania
Promocja

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

szyna oświetleniowa 3 fazowaZasady działania - szynoprzewód 3 fazowy

Tradycyjny kabel zasilający składa się z 3 żył. Pierwszy z nich, oznaczany literą L, to faza. Kabel neutralny, zwany także zerowym, opisywany jest literą N. Do tego dochodzi jedna żyła uziemiająca (ochronna). Szyna 3-fazowa to taka, w której żyły L są 3. Takie rozwiązanie sprawia, że nasz system oświetleniowy możemy podzielić na 2 lub 3 części zapalane oddzielnie. Mając na przykład 6 reflektorów warto je połączyć parami, wybierając do kompletu te obok siebie bądź skrajne.

Z jakiego powodu warto postawić na system szynowy 3-obwodowy?

O największej zalecie wspomnieliśmy już w poprzednim akapicie. Jest nią możliwość szerokiego sterowania sceną świetlną, ustawiania jej w różnorodny sposób. Zaznaczmy przy tym, że szyna sufitowa 3 torowa dostępna jest w znacznie większej ilości modeli niż wersje 1-fazowe. Możemy więc łatwiej je dopasować do swoich potrzeb i gustów.

Jeśli chodzi o montaż przyjmuje się, że szyna trójfazowa jest łatwiejsza do zainstalowania. Znajdziemy w niej też więcej miejsca na sprawne ukrycie kabli, a dodatkowo większy korpus to prostsze ukrycie otworu, z którego wychodzą zasilające przewody. Szynoprzewód na 3 fazy zazwyczaj będzie nieco stabilniejszy i mocniejszy niż ten na 1.

Jednak powyższe rozwiązanie ma niewielkie wady. Najważniejszą z nich jest cena, która jest nieco wyższa niż w modelach o jednym obwodzie. Mniej obwodów to także mniejsza konstrukcja, która dla niektórych użytkowników jest bardziej estetyczna.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl