Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania
Producent
Wysyłka w
Promocja

Taśmy LED

taśma LEDDoradzamy, jak wybrać taśmy LED dla siebie

Bezpieczne taśmy LED, określane również jako pasek LED, mają wiele zalet. Przede wszystkim taśma LED 230 V lub 12 V to niewielkie rozmiary i elastyczność całego systemu. Ważną korzyścią dla użytkowników jest też duża wydajność świetlna oraz łatwa możliwość zmiany koloru i temperatury barwowej tego dyskretnego oświetlenia. Mimo jednak, że wybór omawianych produktów wydaje się łatwy, wcale tak nie jest. Taśma ledowa ma bowiem sporo parametrów, które warto prześledzić zanim ostatecznie wybierze się dany model. Jakie to parametry? Jakie ich wartości będą dla nas optymalne?

LED taśmy jako oświetlenie mebli i sufitu

Tytułowe produkty są bardzo często wybierane jako oświetlenie podszafkowe LED. Równie chętnie montuje się je także jako dyskretne oświetlenie sufitów podwieszanych, które ma budować bardzo przyjemny nastrój w sypialni czy pokoju nastolatka. Oto, co należy wiedzieć, zanim wybierzemy się na zakupy.

  1. Taśma LED RGB i jednokolorowa - tańsze listwy ledowe świecą w jednym kolorze. Jednak największe wrażenie robią na wszystkich rozwiązania wielokolorowe, określane jako RGB. Można w nich łatwo, płynnie zmienić kolor światła na dokładnie taki, jaki nam pasuje.
  2. Taśma ledowa na pilota - dla wygody użytkowania warto zainwestować w produkt, do którego dołączony jest pilot. Z jego pomocą zmienimy kolor i temperaturę barwową światła czy natężenie oświetlenia, a także łatwo włączymy i wyłączymy cały system.
  3. Taśmy LED 12 V i 230 V - dokładnie sprawdźmy na opakowaniu, pod jakie napięcie należy podłączać wybrany produkt. Modele 230 V podłączamy do standardowej sieci elektrycznej, zaś produkty 12 V wymagają transformatora bądź jest to lampa taśma LED na baterie.
  4. LED taśmy z czujnikiem ruchu - taka funkcjonalność przyda się wtedy, gdy decydujemy się na taśmy LED do korytarza czy na klatkę schodową. Wtedy nocą nie musimy się martwić o to, czy nie uderzymy w coś przemieszczając się pomiędzy poszczególnymi miejscami w domu.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl