Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Jakie lampy do piwnicy okażą się najlepsze?
Jakie lampy do piwnicy okażą się najlepsze?

Piwnica jest tym miejscem w domu, które albo w ogóle nie posiada dostępu do naturalnego światła, albo też ma go bardzo niewiele. A w przestrzeni tej robimy bardzo wiele: nie tylko składujemy przetwory czy niepotrzebne aktualnie przedmioty, ale jest to często także warsztat, pracownia, kotłownia czy nawet siłownia. By wszystkie te funkcje były możliwe do spełnienia, potrzebne jest więc poprawne oświetlenie do piwnicy

Jak je wybrać? Którymi parametrami interesować się więcej, a którymi mniej? Jakie zasilanie, moc czy barwę światła powinna mieć dobra lampa do piwnicy? Te i wiele innych kwestii poruszamy w poniższym tekście.

 

nowoczesne lampy do piwnicy - poradnik

 

Lampa na baterie do piwnicy - czy zawsze dobra?

Zdarza się tak, że domowe podpiwniczenie nie posiada instalacji elektrycznej odpowiedniej do podłączenia do niej źródła światla. Wtedy pojawia się duży pytanie: czy dobre oświetlenie piwnicy bez prądu jest możliwe? Na szczęście odpowiedź jest pozytywna. W sprzedaży jest bowiem sporo lampek na baterie. Musimy jednak mieć świadomość że takie źródło światła zazwyczaj świeci nieco słabiej niż to podłączone bezpośrednio do kontaktu czy puszki elektrycznej. Dlatego też trzeba zdecydować się tu na większą ilość opraw, które punktowo doświetlą całą przestrzeń.

Gdy jednak mamy to szczęście, że w omawianym pomieszczeniu posiadamy okna, wtedy trafioną desycją okaże się solarna lampa na akumulator do piwnicy. Musimy ją postawić w najbardziej dosłonecznionym miejscu wnętrza, przy samym oknie. Po całym dniu słoneczngo ładowania będziemy mogli się cieszyć darmowym, bezprzewodowym oświetleniem.

 

plafon do piwnicy ARGON SALADO 1199 kwadratowa lampa sufitowa do piwnicy LUCIDE BRICE 28117 17 30 do piwnicy plafon biały LED GLOBO ALENA LEDOWY 12365-22

 

Wysokie czy niskie lampy ledowe do piwnicy?

Nikogo nie zaskoczymy mówiąc, że interesujące nas miejsce zazwyczaj nie należy do wysokich. Dlatego też zastanawiając się nad tym, jakie oświetlenie do piwnicy kupić, w pierwszej kolejności spójrzmy na plafony. Najniższe ich modele mają zaledwie kilka centymetrów wysokości, przez co nawet w najniższych wnętrzach nie powinny one przeszkadzać użytkownikom.

Jeśli sufit w przestrzeni należy do tych podwieszanych, stworzonych z płyt kartonowo-gipsowych, równie dobrym zakupem okażą się wpusty podtynkowe. Zajmują one jeszcze mniej miejsca od plafonów, a świecą równie dobrze co one. Dla fanów świateł ściennych proponujemy natomiast podłużne kinkiety, które są idealnym oświetleniem punktowym.

 

wpust sufitowy do piwnicy ZUMALINE BOXY DL 4 20073-BK oczka sufitowe - oswietlenie piwnicy SPOTLIGHT LEDSDREAM 2605311 lampa podtynkowa do piwnicy HOLDBOX SKIATHOS LED HB10004

 

Jaką barwę światła powinno mieć oświetlenie piwnicy?

Podpiwniczenie to przestrzeń przede wszystkim robocza, któa wymaga maksymalnie dobrego doświetlenia. Dlatego nie decydujmy się tu w żadnym razie na światło o barwie ciepłej, czyli te o temperaturze 2 500-3 500 Kelwinów. Śmiało za to można tu wybierać światła zimne (temperatura barwowa 5 500 Kelwinów i więcej). Zimna barwa pobudza organizm, sprzyja podwyższonej koncentracji i bardzo mocno rozjaśnia całe wnętrze. Gdy natomiast chcemy wybrać lampy LED do piwnicy, w której będziemy pracować dłużej (bo no. jest tam nasz warsztat), wtedy możemy postawić również na światło o barwie neutralnej. Jest ono najbliższe światłu słonecznemu, a więc najmniej męczy wzrok.

 

 kinkiet na sciane w piwnicy MAYTONI EVERETT LEDOWA C815WL-L6W do piwnicy kinkiet czarny SIGMA METRO 31582 sufitowy spot do piwnicy SPOTLIGHT BALL 2686187

 

A może lampa do piwnicy z czujnikiem ruchu?

Jest kilka przypadków, w których w piwniczce sprawdzi się źródło światła z czujnikiem ruchu. Przydatne jest ono przede wszystkim wtedy, gdy to pomieszczenie odwiedzamy tylko na chwilę, tylko po to by sięgnąć szybko po potrzebne rzeczy. Dobrą decyzją jest wybór tego rozwiązania także wtedy, gdy lampa sufitowa do piwnicy jest umieszczona w ciągach komunikacyjnych (schody, korytarze). Takie rozwiązanie jest bardzo energooszczędne, gdyż światło pali się wyłącznie wtedy, gdy w jego zasięgu jest osoba któej jest ono potrzebne.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl