Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Wybierz lampy góralskie do swojego domu
Wybierz lampy góralskie do swojego domu

Styl rodem z Podhala jest surowy, ale jednocześnie bardzo przytulny, ekologiczny. Jest on bowiem bliski naturze, a to przez wykorzystanie drewna, ręcznie robionych tkanin i innych naturalnych dodatków. Ważne są tu też motywy roślinne, które mogą być haftowane, rzeźbione, wycinane czy nawet kute. Tak wykonana może być nawet unikatowa lampa góralska. Połączenie jasnego, wycinanego drewna jej klosza z czernią artystycznie kutego metalu wygląda ponadczasowo i niezwykle elegancko.

Poniżej przedstawiamy Wam 3 ciekawe lampy podhalańskie. Choć są to właściwie całe serie oświetlenia, w ramach których występują modele o różnych kształtach, wielkościach i ilości źródeł światła. Obejrzyj je dokładnie i wybierz te, które najlepiej odnajdą się w aranżacji Twojego wnętrza.

 

lampa do góralskiego salonu

 

Aldex Bara 925G - mała lampa w stylu góralskim

Na początku dzisiejszego przeglądu chcemy Wam pokazać coś o niewielkich wymiarach. Model Aldex Bara 925G ma bowiem czworoboczny klosz, który w najszerszym miejscu mierzy 25 centymetrów, zaś wysokość całej konstrukcji wynosi 83 centymetry. Główną część tej lampy w stylu podhalańskim wykonano z czterech skośnie ze sobą połączonych kawałków drewna. Mają one lekko podpalany kolory i laserowo wycięte wzory nawiązujące do tradycyjnej parzenicy, rzez które światło przebija w niezwykle piękny sposób. Konstrukcja jest wzmocniona geometrycznymi elementami z czarnego metalu. W ramach serii dostępne są modele na jedną bądź dwie żarówki, z obudowami w kolorach jasnego i podpalanego drewna, o różnych szerokościach.

 

drewniana lampa górska ALDEX BARA 925G

 

Aldex Karat 926E - oświetlenie góralskiego domku

Kolejny produkt - o nazwie Karat 926E - ma podłużny, prostokątny kształt, lekko zwężający się ku górze. Klosz ma w tym wypadku głębokość 22 centymetry i szerokość 61 centymetrów, a cała ta lampa zakopiańska ma wysokość 75 centymetrów. W przeciwieństwie do modelu Bara tu drewno jest gładkie, a motywy roślinne są wycinane na częściach metalowych znajdujących się zarówno z przodu i tyłu, jak i po bokach konstrukcji. Pod kloszem możemy umieścić do trzech żarówek. Ważne jest jednak to, by każda z nich miała moc nie większą niż 60 wat.

 

podłużna lampka góralska ALDEX KARAT 926E

 

Aldex Karo 928E - śliczna lampa w stylu zakopiańskim

Przy końcu tego zestawienia zobaczmy oświetlenie góralskie o kształcie prostego sześcianu. Aldex Karo 928E - bo o tym produkcie mowa - dostępne jest w dwóch szerokościach, 61 centymetrów i 41 centymetrów. Obie wersje mają wysokość na poziomie około 73 centymetrów i zrobione są z jasnego drewna połączonego z metalem o ozdobnych formach. W pierwszej z nich ukryto oprawy na trzy żarówki, zaś w drugiej - na dwie. Oczywiście mogą być to zarówno żarówki tradycyjne, jak i ledowe czy energooszczędne.

 

jasne góralskie oświetlenie ALDEX KARO 928E

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl