Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania
Obsługa przez WiFi
Promocja

Żarówki

  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja

Najlepsze źródła światła - poznaj żarówki LED, żarówki Edisona i inne

źródła światła żarówki

Żarówki to potoczna nazwa, którą określa się dużą grupę produktów. W jej skład wchodzą między innymi popularne żarówki tradycyjne, designerskie żarówki Edisona, energooszczędne żarówki LED, mocne żarówki halogenowe oraz świetlówki kompaktowe i świetlówki liniowe. Które z nich kupić jako świetlenie domu czy oświetlenie ogrodu? Na jakie cechy żarówek zwrócić uwagę przy wyborze?

Źródła światła – gwinty, barwy światła i kształty żarówek

Gwinty (trzonki) żarówek – to pierwsza rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę kupując źródła światła. Przy tradycyjnie rozumianych żarówkach najpopularniejsze są gwinty E27 (tzw. gwint duży) i E14 (tzw. gwint mały). Mają najszersze zastosowanie domowe i komercyjne. Oprawy z tymi trzonkami spotkamy w niemal wszystkich lampach wewnętrznych czyli lampy wiszące, żyrandole czy też klasyczne lampki nocne. Reflektorki halogenowe czy żarówki LED posiadają najczęściej gwinty G (GU10, G4, G9 czy G53). Tego typu gwinty natrafimy w lampach natynkowych i podtynkowych. W świetlówkach spotkamy natomiast przede wszystkim gwinty G5 i G13, które montowane są najczęściej w oświetleniu technicznym.

Barwa światła – to między innymi od niej zależy to, jak komfortowe będzie dla użytkownika dane oświetlenie. W biurach i innych przestrzeniach, w których spędzamy dużo czasu, dobrym wyborem są źródła światła o barwie naturalnej (białej), czyli znajdującej się na poziomie około 4 000 Kelwinów (np. żarówka LED Milagro). Barwa światła ciepła (około 3 000 Kelwinów, np. żarówka AZzardo Edison) doskonale sprawdzi się w przestrzeniach przeznaczonych do relaksu, zaś barwa światła zimna (powyżej 5 000 Kelwinów, np. zimna żarówka LED Milagro) przeznaczona jest między innymi to pomieszczeń technicznych. Warto sprawdzić, które z wymienionych żarówek spotkamy w lampach do czytania

Kształty żarówek – źródła światła to często elementy dekoracyjne. Dlatego też producenci żarówek, tacy jak Milagro, Italux czy AZzardo, oferują liczne żarówki dekoracyjne, w tym coraz popularniejsze żarówki Edisona. Najczęściej spotykane kształty ozdobnych żarówek to  tradycyjny, okrągły, rurkowy, spiralny, świeczka, kapsułka. Również warto zwrócić uwagę na barwę szkła, ponieważ występują żarówki o zabarwieniu mlecznym, dymionym bądź bursztynowym. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl