Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł

Żarówki R7S

  • promocja

R7S żarówka ledowaŻarnik LED - czy to to samo co halogen R7S?

Wiele osób myśląc o źródłach światła w pierwszym momencie wymienia takie ich gwinty jak E27 czy GU10. I słusznie, bo to one są obecnie najczęściej stosowane w lampach. Jednak na tym możliwości się nie kończą. Jeśłi potrzebny jest nam mały reflektorek, który posiada dużą moc (nawet do 200 watt), wtedy bardzo pożądanym rozwiązaniem jest żarówka R7S LED. Od swojego odpowiednika halogenowego różni się tym, że jest bardziej energooszczędna i mniej się nagrzewa. Jednocześnie zachowana zostaje pełna funkcjonalność i identyczne wymiary.

Jak wyglądają żarówki R7S LED?

Omawiany model ma kształt podłużny. W zależności od oprawki w lampie wybieramy spośród wejsji R7S LED 118mm i żarnik LED 78mm. Większa długość równa się zazwyczaj większej mocy. Sama powierzchnia, jaką ma LED R7S jest gładka, zaś w przypadku modeli halogenowych znajdziemy bardzo charakterystyczne zwężenia. Oba rozmiary są podwójnie trzonkowane. Oznacza to, że taką żarówkę wziskamy do lampy nieco podobnie jak świetlówki.

Wiele osób pyta, czy oprawka R7S może być stosowana tylko w domu, czy też można ją bez obaw montować także na zewnątrz. Już wyjaśniamy. Dla bezpieczeństwa świecenia kluczowa jest klasa szczelności samej lampy, trzonek R7S nie ma zupełnie wpływu na ten parametr. Gdy więc tylko plafon czy kinkiet ma klasę szczelności minimum IP44, wtedy śmiało montujmy w nim opisane źródła oświetlenia. Uzyskamy w ten sposób mocne, skuteczne światło o dużym natężeniu.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl