Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł

żarówka RGB ledowaCzy żarówka RGB jest dobrym wyborem do domu?

Zanim zaczniemy rozmawiać o samych tytułowych źródłach światła rozwiążmy zagadkę dotyczącą tego, co znaczą te trzy kluczowe litery przy nich umieszczane. Mówiąc wprost: to angielskie nazwy kolorów, którymi świeci dany produkt i któe są dodatkowo mieszane zgodnie z paletą barw. Żarówka LED RGB będzie więc taką, w której znajdziemy światło czerwone (red), zielone (green) i niebieskie (blue). By osiągnąć tai efekt wykorzystywane są 3 diody o różnych barwach lub jedna dioda mająca 3 czipy z barwami podstawowymi. Czy jedak wiesz, że w sprzedaży dostępna jest na przykład żarówka LED zmieniająca kolory sterowana pilotem? Opowiadamy, jak działa taki nowoczesny 

A może żarówki RGB Bluetooth?

Są dwa podstawowe sposoby, za pomocą których sterowane jest omawiane oświetlenie. Pierwsza grupa to wspominana już żarówka RGB z pilotem. By ustawić w niej określony kolor światła, płynną zmianę bar, a niekiedy także natężenie światła wystarczy użyć odpowiedniego przycisku na tym ręcznym sterowniku. Gdy jednak stawiamy na w pełni inteligentne systemy domowe, znacznie lepszym rozwiązaniem będą modele działające w oparciu o sygnał Bluetooth bądź żarówka RGB Wi-Fi. Takie technologie pozwalają na sterowanie systemem z poziomu tabletu, smartfona czy komputera nawet wtedy, gdy nie znajdujemy się w danym pomieszczeniu.

Jakie jeszcze ważne cechy mają żarówki LED RGB? Podstawą jest gwint dopasowany do gwinntu oprawki lampy. E27? E14? A może GU10 lub inny? Wybór jest spory. Następna kwestia to moc. RGB żarówka kolorowa wykorzystuje technologię RGB, dzięki czemu jest energooszczędna. W sklepie znajdziemy produkty o mocach od kilku do kilkunastu wat.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl