Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł

Żarówki MR16 / MR11 / GU5.3

żarówka LED MR11Do czego pasuje żarówka MR16 / MR11?

Gwinty GU5.3 wykorzystywane są w dwóch typach produktów: żarówka MR16 i żarówki MR11. Każdy z tych modeli posiada bowiem dwa identyczne, wciskane bolce, a podstawową różnicą jest średnica całej konstrukcji. Żarówka LED MR16 to średnica 50 mm (np. model 209764 od Polux), a model MR11 - 35 mm. Obie wersje są doskonałym zastępnikiem halogenów. I, co ważne, zależnie od zastosowanego rozwiązania, można je podłączać pod napięcie 12 V lub 230 V. Jest to więc rozwiązanie bardzo uniwersalne, które zastosujemy zarówno jako lampy podtynkowe, jak i jako oświetlenie podszafkowe. W porównaniu z halogenami żarówki ledowe MR11 zużywają o wiele mniej prądu, przy jednoczesnym utrzymaniu efektywności świetlnej i świetnym odwzorowywaniu barw.

Jak długo działa żarówka z gwintem G5.3?

Każdy producent żarówek indywidualnie szacuje to, jak długo będzie świecił jego produkt. Zazwyczaj jednak dla żarówek MR16 i MR11 wartość ta wynosi minimum kilkadziesiąt tysięcy godzin ciągłej pracy. Przekłada się to na dobrych kilka lat bez potrzeby wymiany źródła światła.

Gdy zastanawiamy się, czy zdecydować się na żarówki LED G5.3 musimy pamiętać, że kierują one światło centralnie ku dołowi. Chcąc więc oświetlić większą przestrzeń, należy zainwestować w instalację kilku oczek z powyższymi źródłami światła. Wcześniej warto też przeanalizować moc, jaką powinna mieć wybrana żarówka MR11 / MR16. Jako, że jest to oświetlenie LED, moc będzie wynosiła zazwyczaj od 3 W do 10 W.

Zastanawiasz się, czy kupić takie delikatne produkty jak żarówki przez internet? Nie ma się czego obawiać. Przeczytaj o ubezpieczeniu przesyłek.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl