Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł

halogenek żarówkaLepsza żarówka halogenowa 12v czy 230v?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie halogeny sufitowe wybrać. By dobrze odpowiedzieć na to pytanie pierwsze, nad czym należy się zastanowić, jest napięcie pod jakim pracować ma produkt. Najliczniejszą grupę stanowią oprawki halogenowe 230v. Można je bez obaw stosować wewnątrz budynku, zaś przy zastosowaniu w ogrodzie niezbędna będzie lampa z odpowiednio szczelną konstrukcją. Jednak jeśli nie jesteśmy pewni co so szczelności klosza i pozostałych elementów, wybierzmy rozwiązania o niższym, bezpieczniejszym napięciu 12v.

Rodzaje żarówek halogenowych - gwinty

Oczywistym jest to, że typ żarówki musi być dopasowany do rodzaju posiadanej oprawy oświetleniowej. Dlatego też żarówki halogeny produkowane są z różnymi rodzajami gwintów. Sporo modeli to wersje wciskane, czyli z gwintami takimi jak G4, G9 czy R7S. Nieco mniej produktów ma gwinty wkręcane, na przykład E27 czy E14. Typ GU10 halogen, G9 czy inny jakościowo może być identycznie dobry. Zawsze jednak sprawdźmy na lampie jaka maksymalna moc żarówki jest do niej odpowiednia - wybranie zbyt dużej mocy może bowiem spowodować nawet zwarcie.

Halogenowe żarówki - ich największe plusy

Obecnie bardzo dużo mówi się o zaletach technologii ledowych. Jednak i halogenowa żarówka nie pozbawiona jest licznych zalet. Przede wszystkim, jej trwałość jest około 2 razy większa niż trwałość żarówek tradycyjnych. W przeciwieństwie do nich nie dochodzi też do ciemnienia bańki żarówki, a ilość energii elektrycznej jest o około 40% mniejsza.

Warto wspomnieć także o tym, że nowoczesne żarówki halogenowe nie migają, dają światło o widmie ciągłym, co jest komfortowe dla wzroku. Zapłon halogenków jest szybki, wskaźnik oddawania barw - wysoki, a żywotność - bardzo duża. Wszystko to sprawia, że omawiane żarówki szybko nie wyjdą ze sprzedaży, będą nadal bardzo chętnie wybierane przez klientów.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl