Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Zdrowie to podstawa – stawiamy na lampy bakterio- i wirusobójcze!
Zdrowie to podstawa – stawiamy na lampy bakterio-i wirusobójcze!

W tych trudnych czasach należy bardziej dbać o siebie i swoich bliskich. Pomóc w tym mogą mobilne lampy UV wirusobójcze. Lampa bakteriobójcza do domu jest szczególnie rekomendowana dla osób z grób podwyższonego ryzyka: starszych czy cierpiących na inne schorzenia.

Pragniesz w bezpieczny, ale i skuteczny sposób zdezynfekować dużą przestrzeń? Jesteś w grupie ryzyka? Lampy bakteriobójcze i wirusobójcze są niewątpliwie najbardziej efektywnymi urządzeniami do sterylizacji powietrza, podłóg i wszelkich powierzchni znajdujących się wewnątrz pomieszczenia. Pragniesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do poniższego artykułu!

 

Lampa bakteriobójcza - jak działa?

 

Lampa bakteriobójcza – jak działa?

Lampa antybakteryjna, poprzez promieniowanie UV-C, nieodwracalnie usuwa bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby, a nawet inne drobnoustroje, gdy te znajdą się w zasięgu promieni. Dzięki takiemu zastosowaniu w pomieszczeniach podnoszona jest czystość mikrobiologiczna. Lampy sterylizujące skutecznie dezynfekują wszelkie powierzchnie jak i powietrze.

Jakie są rodzaje lamp antybakteryjnych i antywirusowych?

 

Jakie są rodzaje lamp antybakteryjnych?

Lampa bakteriobójcza przepływowa – dezynfekcja odbywa się wewnątrz zamkniętej komory. Jest to opcja zdecydowanie częściej wybierana, bowiem szkodliwe promieniowanie nie wydostaje się na zewnątrz, przez co jest w pełni bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt.

  • Dzięki filtrowi, zatrzymywany jest kurz, pył i inne zanieczyszczenia
  • Bezpieczne dla alergików przebywających w pomieszczeniu

Lampa wirusobójcza do bezpośredniego działania – W tym wypadku świetlówka emituje promieniowanie bezpośrednio w pomieszczeniu, stąd nie powinni w nim znajdować się ludzie ani zwierzęta. Ten rodzaj dezynfekcji jest niezwykle silny i skuteczny stąd działanie mogłoby zaszkodzić człowiekowi. Ważne jest, aby uruchamiać funkcję bezpośrednią po wcześniejszym opuszczeniu pokoju. Spotykane są też lampy dwufunkcyjne, łączące obie te technologie ze sobą.

 

Lampa bakteriobójcza, a szkodliwość

 

Lampy bakteriobójcze czy są szkodliwe?

Wszystko zależne jest od rodzaju lampy i posiadanych przez nią funkcji. Lampy ultrafioletowe do dezynfekcji mogą być dwufunkcyjne, czyli z komorą przepływową UV-C lub posiadać promiennik do bezpośredniego działania. Pierwszy rodzaj, czyli przepływowe są bezpieczne dla organizmu, stąd mogą być stosowane w obecności człowieka. Zaś drugi rodzaj, czyli do bezpośredniego działania i dwufunkcyjne, są o wiele silniejsze przez co skuteczniejsze, jednak mogą wyrządzić szkody w organizmie ludzkim. Lampa bakteriobójcza a skutki uboczne? Jeśli lampa dezynfekująca jest poprawnie stosowana, to nie stwarza zagrożenia dla zdrowia i życia. Tylko w momencie bezpośredniego promieniowania, można narazić organizm na negatywne skutki w postaci podrażnień skóry lub zapalenia spojówek.

 

Lampy wirusobójcze

 

Lampa bakteriobójcza domowa?

Oświetlenie do sterylizacji powietrza i powierzchni stosowane jest w szpitalach, przychodniach, placówkach, jednakże od niedawna również i coraz częściej wykorzystywana jest do dezynfekcji własnego domu.

Aby lampa ultrafioletowa bakteriobójcza działała prawidłowo, należy:

  • Zamontować ją odpowiednio na stojaku i odpowiedniej wysokości
  • Zadbać o odpowiednie odległości między meblami i innymi przedmiotami
  • Przede wszystkim regularnie wymieniać oraz czyścić żarówki
  • Wybierać żarówki według zaleceń producenta

Przy lampach odkażających o bezpośrednim działaniu trzeba pamiętać, aby podczas dezynfekcji nikt nie znajdował się w pomieszczeniu.

Lampa stojąca bakteriobójcza i wirusobójcza  Podwójna lampa wirusobójcza uv bakteriobójcza

 

Mobilna lampa antywirusowa od ręki!

Decyzja o konkretnym modelu jest bardzo indywidualną kwestią. Nie wiedząc jaką wybrać, najlepiej zaopatrzyć się w lampę antybakteryjną o wielu możliwościach. Lampy bakteriobójcze przepływowe dwufunkcyjne są o tyle lepszym wyborem, ponieważ można używać ich podczas gdy są ludzie w pomieszczeniu tak i wtedy, kiedy wnętrze jest puste. Dezynfekcja uv – ile czasu? Sugerowany czas przez producenta to od 2 do 8 godzin naświetlania.

Jakie korzyści płyną z użytkowania?

  • Zapobiega rozwojowi choroby, jak i zakażeniom
  • Zapewnia to optymalny poziom czystości w pomieszczeniach
  • Przede wszystkim bezpieczeństwo przed drobnoustrojami
  • Unikanie chemicznych preparatów dezynfekujących, które mogą powodować skutki uboczne zdrowia

Lampa bakteriobójcza przepływowa dwufunkcyjna  Lampa bakteriobójcza przenośna sterylizująca uv

W obecnym okresie zainteresowanie lampami bakterio- i wirusobójczymi jest ogromne, stąd czas realizacji jest różny. Czas dostawy waha się od 72 godzin do aż 2 tygodni, więc nie warto zwlekać z dokonaniem zakupu. Ekipa Lajtit życzy wszystkim zdrowia oraz przestrzegania podstawowych zaleceń higienicznych.

Dezynfekcja

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl